Життя нашого о господарства: результати та здобутки
З першого травня 2017 року в мисливських угіддях нашого товариства МСК «Сокіл» розпочинається сезон полювання на диких тварин. Традиційно він розпочнеться на трофейного самця козулі, продовжиться з серпня на самців кабана та благородного оленя, з вересня і на молодняк, а з листопада на хутрових – зайця, куницю та бобра.
Саме у 2014 році наша команда однодумців прийшла господарювати на цій ділянці поліського краю (Суське та Решуцьке лісництво).
За цих три роки було зроблено неймовірне: залучено величезні інвестиції саме у ведення мисливського господарства, побудована з нуля вся біотехнія, створено найпотужніше воль’єрне господарство, аналогів якого немає в Україні, завезено поголів’я мисливських тварин, забезпечена цілодобова охорона цієї території від браконьєрства.
В загалом кількість працюючих працівників зайнятих у ведені мисливського господарства нашого товариства становить близько 30 чоловік. Саме завдяки зусиллям цих людей і було створено той рівень господарювання, організації полювань та надання послуг нашим мисливцям, який ми маємо на даний час.
Ще у 2014 році, перше з чим нам довелось зіткнутись, це доволі високий рівень браконьєрства на цій території. Відсутність зайнятості місцевого населення, скрутне фінансове становище місцевих жителів та відсутність будь-якого екологічного виховання молодого покоління призвело до викривленого розуміння культури полювання та відношення і ставлення до браконьєрства як факту. Також негативом являлось і те, що з боку попередніх власників мисливських угідь не було прийнято мір по припиненню фактів незаконного добування тварин в цих місцях, а подекуди самими ж власниками і вчинялися незаконні дії, що було поганим прикладом для населення. Для подолання цього ганебного явища-браконьєрства нашою командою було проведено комплекс заходів який включав в себе: підготовку професійного персоналу та забезпечення всіма технічними засобами єгерської служби; безпосередньо саме цілодобове патрулювання території - охорона, профілактика серед місцевого населення. Саме заохочення місцевих мисливців у вигляді пільгових полювань і дали свої результати по охороні цих угідь. Кожен актив мисливців маючи право на безкоштовне полювання в наших угіддях в першу чергу і був зацікавлений в порядку на цій території і активно співпрацював з єгерською службою.
Разом з тим саме за перших пів-року проведення охорони і було виявлено найбільше фактів браконьєрства (фото)
Єгерська служба
Вилучені незаконні знаряддя
Петлі самолови
Для покращення умов перебування та для швидкого відтворення поголів’я диких тварин в лісових масивах було проведено значний об’єм робіт – будівництва біотехспоруд. Станом на сьогодні на всім тисяч га функціонують: десять потужних підгодівельних біотехкомплексів для диких копитних та хутрових, двадцять годівниць для козулі та оленя та 90 солонців. Для раціонального використання ресурсів всі біоспоруди були створені бункерного типу з завантаженням кормів один раз на тиждень. Також для покращення кормових властивостей лісу нашими зусиллями щорічно засівається близько 200 га кормових полів на яких для тварин лишається на зиму: кукурудза, топінамбур ,овес та озима.
Фото біоспоруд:
Біотехкоплекси.
Годівниці для копитних
Відео : як працюють біотехкомплекси можете знайти на нашому YouTube каналі
Олені на підгодівлі:
Кормові поля для тварин
Після розпаду СССР та неодноразової зміни власників, інтенсивного промислу та добування, чисельність мисливських тварин стала мінімальною, а деякі види тварин, зокрема олень благородний, опинилися взагалі на межі повного вимирання на цих територіях.
Нова команда МСК Сокіл взяла курс на швидке відновлення копитних видів тварин – лані європейської, муфлонів і власне популяція благородного оленя.
Найефективнішим засобом для виконання цього завдання було створення масивних розплідників для диких копитних тварин на території мисливського господарства. Були створені вольєри для напіввільного утримання тварин. Після репродукції заплановано частину тварин випускати в природу. З цією метою ми створили шість вольєрів, загальна площа яких становить 415,2 га.
В господарстві мисливсько-спортивного клубу Сокіл є багато вольєрів для огляду, які створені з рекреаційною метою. В них мешкають козулі, муфлони, дикі кабани та олені. Площа в них не велика, і є можливість проводити екскурсії вихідного дня.
Муфлони у вольєрі:
Олені благородні
Лань європейська
Дикі кабани
На сьогоднішній день у вольєрах мисливського клубу Сокіл мешкають:
120 голів благородного оленя
19 лані європейської
30 муфлонів
9 голів козулі
35 голів дикого кабана.
Як зазначалось раніше основною метою нашого воль’єрного розведення є швидке відновлення поголів’я диких копитних на всій площі господарства. Для цього планується:
- утримання 200 голів Оленя благородного з щорічним випуском в природу від 50 голів молодняка;
- 100 голів Лані європейської з щорічним випуском в природу 25 голів молодняка;
-100 голів муфлона з щорічним випуском в природу 25 голів молодняка;
Команда МСК «Сокіл» не збирається зупинятись на досягнутому, в недалекій перспективі створення вольєрів для відновлення лося та для селекції трофейних якостей дикого кабана.
Продовження статті - Третій мисливський сезон (частина друга)