Полювання - привілегія чоловіків. Когось це настільки захоплює, що вони навіть приймають рішення про придбання власної мисливської рушниці. Але не слід думати, що подібні витівки настільки прості. Тому для Вас ми підготували кілька основних правил для збереження мисливської зброї.
З метою запобігання рушниці від пошкодження, забруднення і вогкості застосовуються: ящики, футляри, чохли, в які стволи і ложа укладаються в м'яких фланелевих чохлах Ці чохли оберігають футляри від забруднення, а частини рушниці від потертостей.
Ящики, футляри та чохли слід замикати на замок. Для вилучення з патронника застряглих патронів, гільз і трубок що залишаються іноді при відриві головки гільзи мисливець зобов'язаний мати екстрактор.
Зберігання рушниці в приміщенні. У немисливський сезон рушниця має зберігатися незарядженою, зі спущеними курками і ежекторами, в розібраному вигляді в чохлі або футлярі. Чохол з рушницею повинен знаходитися (висіти або лежати) в сухому місці, але не ближче 2-3 м від грубки або батареї центрального опалення.
Патрони повинні лежати окремо від рушниці під замком.
На нічліг під час полювання рушниця має зберігатися у футлярі і під замком.
При перевезеннях, незалежно від виду транспорту, від потертостей, вм'ятин та інших пошкоджень рушницю найкраще зберігається в футлярі.
У поїзді футляр з рушницею треба повісити на гак впритул до стіни вагона, а на нього - інші речі. Якщо повісити не можна, рушницю треба тримати в руках.
При переїздах на автомашинах футляр або чохол з розібраним рушницею ставлять збоку або між ногами і притримують рукою. Якщо немає чохла, рекомендуємо: відняти ствол від колодки, щільно загорнути окремо стволи і колодку в кілька шарів папером або ганчіркою і зв'язати мотузкою.
При колективних виїздах на полювання на вантажних автомобілях розібрані рушниці в футлярах і чохлах перевозити в передній частині кузова, постелили брезент, а на нього поклавши шар соломи. Якщо рушниці укладаються в два ряди, то вниз кладуться рушниці в футлярах, а зверху в чохлах і загорнуті в папір або ганчірки. Укладені рушниці закриваються іншим кінцем брезенту, який прив'язується до бортів машини.
При переїздах па підводах рушницю треба тримати в руках. Рушниці в футлярах можна перевозити покладеними на воза.
При переїздах в човнах основну увагу потрібно звертати на збереження рушниці і патронів від проникнення вологи і щоб вони не випали з човна.
При переправах на човниках і довбанках рушниця має бути на ремені за спиною або на грудях.
Абсолютно при всіх переїздах рушниця має перевозитися тільки розрядженою.